444 3 703

Brezilya Popo Kaldırma

Son yılların popüler estetik uygulamalarından biri olan popo kaldırma estetiği, vücuda kıvrım kazandıran işlemlerden biridir. Aynı zamanda hızlı kilo kaybı ve yaşlanma ile meydana gelen sarkmaları da gidermeye yardımcı olan bu uygulama ile vücut daha kusursuz bir görünüm kazanır. Bunun yanında daha küçük kalçalara sahip olduğunu düşünen kadınlar tarafından da tercih edilen Brezilya kalça estetiği, kişinin istediği görünüme kısa sürede sahip olmasını sağlar.

Brezilya Pop Kaldırma İşlemi Nedir?

“BBL ameliyatı nedir?” sorusu Brezilya poposu sahibi olmak isteyenler tarafından sıklıkla sorulur. Brezilya popo kaldırma işlemi kalça bölgesini daha dolgun göstermek adına uygulanan ve yağ transferini içeren bir estetik prosedürdür.

Kalça bölgesi yaşlanma başta olmak üzere hızlı kilo kaybı, yağlanma ve hareketsiz yaşam gibi nedenlerle şekli bozuklukları yaşayabilir. Kimi durumlarda genetik biçim bozukluklarının da görüldüğü kalçalar, estetik uygulamalarla daha güzel bir görünüme kavuşabilir.

Brezilya Pop Kaldırma İşlemi Kimler İçin Uygundur?

Kişinin kalça şekli, yapısı ve oranı genetik yapı tarafından belirlenir. Bu genetik yapı, hem vücudun iskelet yapısını hem de vücudun yağ depolama şeklini büyük oranda etkiler. Diyet ve spor kişinin kalça bölgesindeki kasların sıkılaşmasına yardımcı olabilir ancak bu genetik kod nedeniyle kalça bölgesinin daha şekilli olması için estetik müdahale şarttır. Bu nedenle tüm dünyada popüler olan Popo kaldırma ameliyatı kalça bölgesi düz ve şekilsiz olan herkese uygulanabilir.

Brezilya Pop Kaldırma İşleminin Faydaları

Brezilya kalça estetiği yaptıranlar için işlemin faydaları aşağıdaki gibidir:

  • Kalçalar daha dolgun görünür ve basenlerde bulunan yağlar azaldığından vücut şekillenir.
  • Kıyafetler daha estetik bir şekilde vücuda oturur.
  • Kişi daha estetik, genç ve şekilli bir fiziğe sahip olur.
  • Üst ve alt beden arasında denge sağlanır.

Brezilya Pop Kaldırma İşlemi ile Silikon Kalça Protezi Arsındaki Fark

Brezilya poposu ameliyatı olarak da adlandırılan Brezilya popo kaldırma işlemi, implant olmadan kalça boyutunu büyütür ve bölgede doğal görünümlü bir şekillenme sağlar. Ancak kişi çok zayıfsa ve vücudundan alınacak yağlar yetersizse kişiye silikon kalça protezi uygulanır.

Brezilya Pop Kaldırma İşlemi Nasıl Uygulanır?

Brezilya popo kaldırma ameliyatı ile kişinin kalça bölgesine yağ transferi yapılır. Kişinin vücudunda diğer bölgelerde fazla yağlanma varsa basen, göbek, karın ve bacak kısmındaki fazla yağlar alınır. Bu yağlar belli işlemlerden geçirilip Brezilya poposu ameliyatı ile bölgeye uygulanır. Bu işlem sayesinde hasta hem vücudunda bulunan fazla yağlardan kurtulur hem de daha şekilli bir kalçaya sahip olur.

Brezilya Pop Kaldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Brezilya kalçası estetiği uygulama süresi işlem uygulanacak alan sayısına ve toplanması gereken yağ miktarına göre farklılık gösterir. Brezilya poposu yaptırmak isteyen kişinin sırt, bel ve karın bölgesinden yağ alınacaksa işlem ortalama 4 saat sürebilir. Bunun yanında kol ve bacaklardan yağ alınacaksa bu süre 5-6 saat arasında değişebilir.

Brezilya Pop Kaldırma İşlemi Sonrası

Genel anestezi altında gerçekleşen Brezilya kalça estetiği sonrası kişiler genel durumlarına göre 1 ile 3 gün kadar hastanede kalabilir. Bu süreçten sonra hastaların bazı durumlara dikkat etmesi önemlidir. BBL ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • İşlem sonrasında kalçaya 2-3 hafta boyunca baskı yapılmaması önemlidir. Bu dönemde hastanın yüz üstü yatması tavsiye edilir. Otururken de özel BBL yastığı önerilir.
  • Kişi işlemden 2 hafta sonra rutin hayatına dönebilir. Ancak zorlayıcı fiziksel aktivitelerden kaçınmalıdır.
  • İşlemden sonra oluşan ameliyat izleri 2-3 ay boyunca solaryum ya da güneş ışığından uzak tutulmalıdır.
  • İşlem sonrasında kişiye en az 6 hafta boyunca kullanabileceği özel bir korse tavsiye edilir. İşlemden elde edilen başarının uzun süre dayanması için bu korse mutlaka kullanılmalıdır.
  • İşlem sonrasında kalçaya en az 3 hafta boyunca vücut yağı ile masaj yapılması gerekir.
  • 16. haftanın sonlanması ile kişi normal spor aktivitelerine dönebilir.

Kalça protezi ya da enjeksiyon yöntemi ile yapılan tüm işlemler sonrasında hastalar rutin hayatlarına sağlıklı bir şekilde dönebilir. Ancak bu süreçte bir müddet kalçaya yapılacak baskıdan uzak durulmalıdır.18 ile 20 yaş arası dönemde kişinin doğuştan gelen bir şekil bozukluğu varsa işlem uygulanır. Ancak yalnızca estetik kaygılarla yapılan işlemler için 20 yaşından sonrası en doğru zamandır.Herhangi bir komplikasyon olmazsa verilen hacim aynı kalır ancak yağ transfer işleminden sonra son şekli görmek için 6 ay ile 1 sene beklemek gerekir. Verilen ağın bir miktar erime ve bu durumun kişiden kişiye değişme ihtimali olduğundan tam şeklin görülmesi 1 seneyi bulur. Brezilya kalça estetiği sonrasında kişinin sigara alışkanlığının olup olmadığı ve aktivite düzeyi de bu erimeyi belirler. Bu süreç sonrasında ikinci bir işlem gerekebilir.Popo kaldırma işlemi sonrasında kişinin aşırı kilo alması popoda şekil bozukluklarının görülmesine neden olabilir. Özellikle bölgede yağ alınma işlemi uygulanmış olan kişilerde kilo almak bir dezavantajdır. İşlem yapılmış bölgede eskisi kadar yoğun olmasa da bir miktar yağlanma olabilir ve buna ek olarak kişiden kişiye değişse de simetri bozulmaları görülebilir. Bu nedenle popo kaldırma işlemi sonrasında kişinin kilo almamaya özen göstermesi önemlidir. İşlem sonrasında kilo verme durumu da bölgenin hacim olarak küçülmesine ve sarkmasına neden olabilir.BBL estetiği ile birlikte kişinin sağlık durumu ve işlemin uzunluğuna göre belirlenerek gereken eş ameliyat uygulanabilir. Kişinin bacak bölgesinde aşırı yağlanma varsa bacaklara liposuction uygulaması yapılır ve aynı anda popoya yağ enjekte edilebilir. Bunun yanında kişinin fiziki durumuna göre popo altını ve bacak içini germe işlemi de uygulanabilir. Popo estetiği ayrıca kol germe ya da göğüs estetiği işlemleri ile aynı anda gerçekleştirilebilir.Her işlemde olduğu gibi Brezilya popo kaldırma işleminde de ağrı hissi yaşanabilir. Ancak bu durum kişinin ağrı eşiği ile doğrudan bağlantılıdır. Gelişen teknoloji ve şart sayesinde kişiye işlem sonrasında ağrı kesiciler verilir ve yaşanabilecek ağrılar minimum düzeyde tutulur.Kalça bölgesinin estetik görünümünden rahatsız olan ya da doğuştan bir simetri sorunu bulunan erkek hastalara da Brezilya popo kaldırma işlemi uygulanabilir.Popo kaldırma estetiği fiyatları İşlem yapılacak alana ve yağ alınacak bölgeye göre farklılık gösterir. BBL ameliyatı fiyatları liposuction yapılacak alan sayısına bağlı olduğu gibi kombine edilmesi istenen ya da edilmesi gereken ek ameliyatlar özelinde de farklılık gösterir. Bu nedenle işlem öncesinde doktor, kişinin kalça bölgesini ve vücudunu detaylı olarak inceleyerek yapılacak işlemlerle ilgili detaylı bilgi verir.

Yorum Ekle


KATEGORİLER