444 3 703

Plazma Teknolojisi

 

Vücudun savunma sistemi olarak işlev sunan bademcikler plazma teknolojisi ile çok daha pratik bir şekilde tedavi edilebilir. Okul döneminde çocuklarda bademcik kaynaklı enfeksiyonlar nedeniyle sık sık rahatsızlık yaşanır. Bu dönemdeki pek çok çocuk bademcik şişmesi sebebiyle hem sık hastalanır hem de okulundan uzak kalır. Plazma yöntemi ile bademcikler kanama ve ağrı olmadan tedavi edilebilir.

Plazma Teknolojisi Nedir?

Plazma teknolojisi nedir?” sorusu şu şekilde yanıtlanabilir:

Bu teknoloji dokuların alınmasını ve minimal invaziv cerrahiyi mümkün kılan ileri teknolojidir. Elektrokoter ve lazer yöntemleri ile karşılaştırıldığında 40-60 derece ısıda işlem gerçekleştirilmesini sağlar. Bu özelliği ile dokuya daha hassas davranılır.

Plazma Yöntemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Plazma teknolojisi nerelerde kullanılır?” diye merak ediyorsanız işte bu sorunun yanıtı:

Bademcikler virüs ya da bakterilerin neden olduğu enfeksiyon nedeniyle büyür ve hem boğaz ağrısına hem de yutma zorluğuna neden olur. Bademciklerin büyümesi de genellikle 4 kademeli olarak değerlendirilir. 1. ve 2. kademeler herhangi bir solunum sıkıntısına neden olmaz. Ancak 3. kademe bademcikler hastalık olmasa bile tıkanıklığa neden olur ve hastalık olması durumunda solunum güçlüğü yaratır. 4. kademedeki bademcikler ise hastalık olmasa bile ileri seviyede solunum güçlüğü ve nefes durmasına neden olabilir. Plazma yöntemi de bu sorunları gidermek adına uygulanır.

Plasma Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Plazma yöntemiyle geniz eti ameliyatı bademciğin tamamının alınması yerine yeterli oranda küçültülmesini sağlar. Böylelikle solunum yolunun açılmasını mümkün kılar. Bu işlemde bademciklere plasma teknolojisi ile buharlaştırma uygulanarak bademcikler alınarak 1. ya da 2. seviyeye küçültülür.

Plasma Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Plasma yöntemi ile geniz eti ameliyatı olanlar iyileşme sürecinin neredeyse hiç ağrı olmadan gerçekleştiğini bildirmekte. Plazma yöntemi ile geniz eti ameliyatı ile büyük damar girişlerinden de uzak kalınır. Böylelikle kanama riski daha az olur. Aynı zamanda çevre dokulara herhangi bir zarar vermeden uygulanan yöntemde işlem kısa sürer.

Bademcik Sorunu Olan Çocuklar Büyüme Geriliği Yaşar mı?

Bademcik kaynaklı yaşanan sorunlar nedeniyle çocuklar geçe horlar, nefes almada güçlük çeker ya da terler. Kalitesi geçen gece uykusunu nedeniyle de çocukların sağlıklı büyüme döngüsünde sorun yaşanır. Bu nedenle çocuklardaki bademcik sorunu plazma yöntemi ile bademcik ameliyatı kullanılarak kontrol altına alınmalıdır.

Plazma Yöntemi İle Geniz Eti Ameliyatı Fiyatı

Plazma yöntemi ile geniz eti ameliyatı fiyatı yapılacak işleme göre farklılık gösterir.

Yorum Ekle


KATEGORİLER