444 3 703
        

DOKTORLARIMIZ

Op. Dr. Burak TATAR

Op. Dr. Burak TATAR

Jinekolojik Onkoloji Cerrahi Uzmanı
E-randevu al

Görev Aldığı Lokasyonlar :
Büyük Anadolu Hastanesi

Görev Aldığı Tıbbi Birimler :
Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Doğum Yeri, Tarihi :
, --

Telefon Numarası :
444 3 703

Op. Dr. Burak TATAR
Jinekolojik Onkoloji Cerrahi Uzmanı

Burak Tatar, kendisini jinekolojik kanser cerrahisi ve laparoskopik jinekolojik cerrahiye adamış deneyimli bir jinekolog ve jinekolojik onkoloji cerrahıdır.

Büyük Anadolu Hastanesi'nden önce Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda Kadın Hastalıkları ve Doğum asistanı, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda jinekolojik onkoloji Fellowu olarak çalıştı. Bu arada Avrupa Jinekoloji ve Obstetri Board'ı (EBCOG) klinik burs programı için seçildi ve 2012 yılında Torino Azienda Ospedaliera OIRM Üniversitesi'nde bu programı tamamladı.

2015 yılında Uluslararası Jinekolojik Kanser Derneği Traveling Fellowship Programını kazandı ve klinik gözlemci olarak New York, ABD - Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi'nde çalıştı. Bundan sonra, özellikle robotik cerrahi alanında deneyim kazanmak için misafir klinik fellow olarak  Essen Üniversitesi Kliniği - Almanya'da çalıştı. 2017 yılında Avrupa Jinekolojik Onkoloji Derneği (ESGO) burs ödülünü kazandı ve Charité Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde -Berlin, Almanya- ziyaretçi klinik fellow olarak radikal yumurtalık kanser cerrahisi ve laparoskopik cerrahi alanlarında çalıştı.

2018 yılından itibaren devam ettiği Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Moleküler Tıp ve Genetik doktora programında bilimsel yeterlilik sınavını başarı ile tamamlamıştır. Kanser genetiği başlıca çalışma alanıdır.

 2017 yılından bu yana, yüzlerce hastaya önce Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde ve ardından Büyük Anadolu Hastanesi'nde son teknoloji ve cerrahi teknikleri kullanarak kanser ve kadın hastalıkları cerrahisi uygulamaktadır. Ayrıca kapsamlı ameliyat öncesi ve sonrası bakım ve poliklinik bakımı hizmeti vermektedir.