444 3 703

Şeker hastalığından kurtulmayı dondurma yiyerek kutlayacak

Rusya’da yaşayan Yusuf Argındoğan, şeker hastalığından kurtulduktan sonra özlem duyduğu dondurmayı çocuklarıyla birlikte yiyeceğini söyledi.

Rusya’nın Ulyanovsk şehrinde yaşayan ve 10 yıldır şeker hastası olan 46 yaşındaki Yusuf Argındoğan, Büyük Anadolu Hastanesi Çiftlik Şubesi Metabolik Cerrahi Merkezi'nde Laparaskopik Bariyatrik ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Muzaffer Al’ın başarılı operasyonu ile şeker hastalığından kurtulmanın sevincini yaşıyor.

10 yıldır şeker hastalığını çektiğini belirten Argındoğan, “Bundan 3 ay önce kalbimde bir rahatsızlık hissetmeye başladım. Rusya’daki bir hastanede yattım ve bana kalbimde bir şey olmadığını ama şeker hastalığından dolayı damarlarımda hasar oluştuğunu söylediler. Şeker için 7 tane ilaç kullanıyorum. Ben de o zaman şeker hastalığından kurtulmak için karar verdim. Dr. Muzaffer Al ile bir tanıdığımız vasıtası ile tanıştım. Ameliyat olmadan önce şekerim 280-300’e kadar çıkıyordu. Ama ameliyat olduktan sonra ise 120-130’a kadar düştü. Şu anda hiçbir şeker ilacı kullanmıyorum. Şekerden kurtuldum ve en çok özlem duyduğum dondurmayı çocuklarımla birlikte yiyeceğim” dedi.

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 29.12.2023 09:10Yayınlanma Tarihi: 12.11.2016 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER