444 3 703

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi'nden 'Sağlık Konferansı'

 Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından bilgilendirme amacıyla düzenlenen 'Sağlık Seminerleri'nin bir yenisini daha Ordu'nun İkizce İlçesi'nde gerçekleştirdi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen;" Bel fıtığı tedavisinde yeni bir yöntem olan ve Karadeniz Bölgesi'nde sadece hastanemizde uygulanan Tam Endoskopik Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı hakkında bilgilendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz semirlerimizde alanında uzman doktorlarımız tarafından katılımcılara konuyu A'dan Z'ye anlatıyoruz. 

Samsunumuz da, çevre illerde ve ilçelerimizde geleneksel hale getirdiğimiz sağlık konferanslarımızda amacımız insanların korkulu rüyası olan fıtık konusunda bilgilendirmektir. Bu anlamda siz değerli İkizceli hemşehrilerimize hoş geldiniz diyor, katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum" dedi.
 
AĞRISI AZ BİR YÖNTEM

Daha sonra sunumlarını gerçekleştiren Samsun Büyük Anadolu Çiftlik Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş,  Bel fıtığı tedavisinde yeni bir yöntem olan  Tam Endoskopik Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı hakkında önemli bilgiler verdi. 
Yapılan yöntemin yararları hakkında konuşan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş, " Tam Endoskopik (Kapalı) Bel Fıtığı Merkezi'mizde gerçekleştirilen operasyonlarda hastalar günübirlik yatış yapılmaktadır. Ameliyattan sonra aynı gün veya ertesi gün eve gidebilir. Kısa bir süre içerisinde de iş hayatına dönebilmektedir.  Tam endoskopik  (kapalı) bel fıtığı ameliyatı komplikasyon oranı oldukça düşük ve hasta konforu son derece yüksek bir operasyondur. Cerrahi sonrası ağrının açık ameliyatlara oranla daha az olması, hastanede yatış süresinin az olması normal yasama erken dönülmesi,cerrahiye bağlı anatomik hasarın açık cerrahiye göre az olması gibi avantajlarının olması endoskopik diskektomiyi başarılı kılmıştır." diye konuştu.

Toplantı sonunda Opr. Dr. Naki Keleş, katılımcıların sorularına yanıt verdi.

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 29.12.2023 09:52Yayınlanma Tarihi: 22.02.2017 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER