444 3 703

26 Ekim Hasta Hakları Günü Hospitalpark Darıca Hastanesi’nde kutlandı

Hospitalpark Darıca Hastanesi’nde Hasta Hakları Günü'nde hastalara çiçek ve çikolata dağıtıldı

26 Ekim Hasta Hakları Günü, Hospitalpark Darıca Hastanesi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hospitalpark Darıca Hastanesi, Hasta Hakları Günü'nü hasta hakları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.

Hastane içinde yatan hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret eden Hastane Müdürü Tayfun Mercan, İşletme Müdürü Meral Elmas Uzun, Başhemşire Hanife Başarslan, Halkla İlişkiler Sorumluları, Eğitim Danışmanı ve Kurumsal İlişkiler Ekibi çiçek takdim ederek çikolata ikramında bulundular.

Detaylı bilgi almak isteyenleri ise bu alanda eğitimini almış görevlilerin olduğu hastanenin Hasta Hakları Birimi'ne yönlendiren görevlilere hasta ve hasta yakınları gösterdikleri sıcak ilgi, alaka ve destekleri için teşekkür ettiler.

 

HASTA HAKLARINA SAYGILI HASTANE

1998 yılında kabul edilen 26 Ekim Hasta Hakları Günü'nün anlam ve önemini hatırlatmak, farkındalık oluşturmak amacıyla hastane olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Hospitalpark Darıca Hastanesi İşletme Müdürü Meral Elmas Uzun, "Hasta hakları, hasta ile sağlık çalışanları arasında bireysel ve toplumsal düzeyde ortaya çıkan sorunların çözümü, sağlık çalışanlarının hastaya ve hastanın sağlık çalışanlarına karşı görev ve sorumlulukları bilmesi, daha iyi sağlık ortamı için hasta ve sağlık çalışanlarının birlikte sahip çıkması gereken haklardır.

Kaliteli sağlık hizmeti sunmak ve insan odaklı yaklaşımı benimsemek amacıyla her geçen gün kendini yenileyen, yenilerken, geliştiren, bu anlamda sağlıkta 20. yılını dolduran hastanemiz hasta hakları ile hastanın saygınlığının korunması, teşhis ve tedavinin her aşamasında hastanın aktif katılımı sağlanarak, hastaların kaliteli sağlık hizmeti alma ve sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi hedefleri doğrultusunda hareket etmektedir.

Bunu, içindeki insan sevgisi, kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli akademik kadrosu, hekimleri, sağlık personelleri ve destek hizmetlerinden oluşan ekipleri ile başarmakta, bundan da büyük mutluluk ve manevi haz duymaktadır." dedi.


Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 26.10.2017 00:00Yayınlanma Tarihi: 26.10.2017 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER