444 3 703

Böbrek Taşı Ağrılarınızdan "Perkütan" Yöntemi İle Kurtulabilirsiniz!

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Üroloji Bölümü'nden Op. Dr. Gürkan Özkan, 15 yıldır uyguladığı Perkütan Nefrolitotomi böbrekteki büyük ve komplex taşları ciltte 1 cm’lik bir kesiden çıkarıyor. Hasta için büyük kolaylık olan yöntem ile ertesi gün normal hayatına geri dönebiliyor.

Böbrek taşları, sorunlu kişiler için çok acı verici dayanılmaz ağrılara ve farklı sorunlara sebep olabilir. Böbrek taşı hastaları hayatları boyunca hiç görmedikleri kadar ağrılar çekmektedir. Bu ağrılar taşların boyutlarından dolayı bir çoğu kimselerde tedavi süreleri uzun olabilmektedir.

Kimi ameliyat korkusu, kimi ise yanlış bilgilendirmeden ötürü hayatları boyunca çektikleri bu ağrılardan kurtulabilirme olanakları bulunuyor.

Giresun'dan Samsun'a gelen 48 yaşında Huri Yavuz'da bu hastalardan bir tanesi. Kendisi Büyük Anadolu Hastaneleri Üroloji Bölümü'nden Op. Dr. Gürkan Özkan'da başvurduktan sonra adeta hayatı değişiyor.

Huri Yavuz, doktoru Op. Dr. Gürkan Özkan'ın önerdiği Perkütan Nefrolitotomi (PCNL) yöntemi ile başarılı bir operasyon geçiyor. Büyük bir kolaylık olan bu yöntem sayesinde ertesi gün taburcu olan Huri Yavuz, normal hayatına geri dönüyor.

İYİLEŞME SÜRESİ ÇOK KISA

15 senedir bu ameliyatı gerçekleştirdiğini belirten Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Üroloji Bölümü'nden Op. Dr. Gürkan Özkan, " Hastamızın böbrek taşı 2 cm olarak tespit ettik. Fakat biz 1 santimetrelik kesilen taşı dışarıya aldık. Tamamen taşsız hale getirdik. Bu Perkütan Nefrolitotomi yönteminin en güzel tarafı hastaya verdiği kolaylıktır. Çünkü 2 cm'lik taşı 1 santimetrelik yerden çıkardığınızda hasta ertesi gün ayağa kalkıp normal işine hayatına dönebiliyor. Biz bu tekniği yapmasaydık açık ameliyat yapsaydık hasta 1 ay iyileşme süreyide bakıma muhtaç olacaktı.

Özellikli 1.5 cm 2 cm üzerindeki taşlarda başarılar uyguluyoruz. Hasta için kolaylık oluyor bizde hastayı çabucak günlük yaşamına döndürdüğümüz için mutlu oluyoruz." dedi.

Giresun'dan şifa bulmak için Samsun'a gelen Huri Yavuz'da, ağrılarından kurtararak sağlıklı bir şekilde kısa bir zaman da kendisini normal hayatına döndüren doktoru Op. Dr. Gürkan Özkan'a teşekkür ettti.
Yorum Ekle


KATEGORİLER