444 3 703

BÜYÜK ANADOLU HASTANELERİNDEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Büyük Anadolu Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Yakup YÖNTEN ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hospitalpark Darıca Hastanesi Başhekimi Dr.Nilgün YÖNTEN, yayımladıkları Kandil Mesajlarında;

“Rahmet ve mağfiret ayı olarak idrak ettiğimiz mübarek üç aylar içinde Miraç gecesini idrak etmek üzereyiz. Duaların kabul olduğu özel vakitler vardır. Miraç Kandili de o vakitlerden ve o kıymetli gecelerden biridir.


Miraç gecesi ; Peygamber Efendimizin (S.A.V.) Yüce Yaradan’ın yüksek makamına ve huzuruna kabul edildiği ve onun şahsında insanlığa lütufların en güzeli olan Beş Vakit Namaz Hediyesi ile sınırsız lütufların habercisi ve yükselişi olarak gelen müjdeler gecesidir. Bu müjdeler kıyamete kadar gelecek her mümine verilmiş en büyük hediyelerdir. Bu hediyeler kısaca, iman, namaz ve niyazdır. Bunların bu gecede ikram edilmesinin özel bir manası vardır. Onlar olmadan manevi miraç, yani Yüce Allah’a yakınlık olamaz.


Kalplerimizin ayrı bir manevi huzur ve coşkuyla dolduğu bu mübarek gecenin feyz ve bereketinden Ümmetçe en güzel şekilde ifade etmeliyiz. Ümmeti birbirine daha da yaklaştıracak olan bu mübarek geceyi en iyi şekilde geçirmemiz tüm insanlık adına atılacak adımların başında gelmektedir.


Bu mucizevi gecede, ülkece ve milletçe gönüllerimizdeki bu manevi huzur ve inanç sayesinde daha da kenetlenerek, birlik ve beraberliğimizi yıkıcı, bölücü, ayrıştırıcı ve ötekileştirici iç ve dış mihraklara karşı dik duruş ile daha da sıkı sıkı kenetlenmemiz gerekmektedir. Böylelikle bu mübarek gece, milli birlik ve beraberliğimiz üzerinde oynanan oyunlarının bozulacağı büyük bir fırsat olacaktır.


Bu gece vesilesiyle mübarek Miraç Kandilinin dünyada akan göz yaşı ve kanın durmasına, yerlerinden yurtlarından edilen mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyoruz. Bu kutlu gecede yapılan tüm dua ve niyazların Yüce Allah’ın katında makbul olması temenni ediyoruz.Tüm İslam aleminin Mübarek Miraç Kandilini kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”


Dr.Yakup-Dr.Nilgün YÖNTEN
BÜYÜK ANADOLU GRUP

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 13.04.2018 00:00Yayınlanma Tarihi: 13.04.2018 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER