444 3 703

Tam Endoskopik Bel Fıtığı

Bilgi Talep Formu

 

 

 

 

 

Yaygın sorunlardan biri olan bel fıtığı belirtileri hemen hemen her yaşta ortaya çıkabilir. Bu sorunun birçok tedavi yöntemi bulunsa da en güncel tedavi yöntemlerinden biri endoskopik bel fıtığı ameliyatıdır.

 

Bel Fıtığı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

“Bel fıtığı nedir?” sorusu bel bölgesinde omurlar arasındaki disk dokusunun omurilik kalanına ya da yana doğru taşması sonucu çıkan sinirlerin sıkıştırması durumudur şeklinde yanıt verilebilir.

 

Tam Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı Nedir?

Bel fıtığının belirtileri doğrultusunda endoskopik bel fıtığı ameliyatı uygulanır. Bu ameliyatta belin arkasına ya da yanına 6-7 mm’lik kesi atılır ve bu kesiden kamera ile fıtık bölgeye inilir. Ardından bu doku çıkarılır. Bel fıtığı ameliyatı 10 ile 40 dakika arasında sürer.

 

Tam Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Bel fıtığı belirtileri ile uygun olması durumunda ameliyat kararlaştırılır ve bu yöntem hastaya önemli avantajlar sağlar. İşlem lokal anestezi altında da yapılabilir. Bu bakımdan anestezi alamayan hastalar için önemli bir avantajdır. Bunun yanında ameliyat süresi kısadır ve hasta aynı gün taburcu olabilir. Diğer cerrahi işlemlere göre kanama miktarı daha azdır.

 

Tam Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı Sonrası

Bel fıtığı tedavisi olan hastaların iyileşme süresi oldukça kısadır. Ancak hastanın tam endoskopik bel fıtığı ameliyatı sonrası bir süre dinlenmesi, ağır kaldırmakta kaçınması, düzenli uyuması, sağlıklı beslenmesi ve fiziksel aktiviteyi belirli periyodlarla attırması önemlidir. Bel fıtığı ameliyatı sonrası bunlara dikkat edilerek sağlıklı bir süreç geçirilebilir.

 

Tam Endoskopik Fıtık Ameliyatı Fiyatı

Tam endoskopik fıtık ameliyatı fiyatı işlem yapılacak alana ve ek işlemlere göre farklılık gösterir.

 

Bilgi Talep Formu

Bilgi almak için formu doldurun!