444 3 703

Refakatçi Politikası

Hospitalpark Darıca Hastanesi Refakatçi Politikası

►Hastaya refakatçi gerekip gerekmediği hastanın doktoru tarafından belirlenir ve refakatçi bir kişiyle sınırlıdır.

►Refakatçi için hasta yatış biriminden refakatçi kartı verilir.

►Yoğun bakım birimlerinde refakatçi kabul edilmez.

►Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.

►Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.

►Refakatçiler hastane dâhilinde tütün ve alkollü madde kullanmayacaktır.

►Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermeyecektir.

►Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmeyeceklerdir.

►Odalarınızda bulunan malzemeleri dikkatli ve özenli bir şekilde kullanınız. Mevcut eşyaları başka odalara hastane görevlisinin bilgisi olmadan taşımayınız. Gereksiz yanan ışıkların ve muslukların kapatılmasına özen gösteriniz. Odalarda ve koridorlarda bulunan klima ayar düğmeleri için görevli hastane personelinden yardım isteyiniz.

►Hastanın ihtiyacı olduğunda hemşire çağrı zilini kullanabilirsiniz.

►Hastalara refakat eden refakatçiler, hastanemiz yemek hizmetlerinden ayrı bir ücret ödemeksizin yararlanacaklardır.(Her hastanın sadece bir refakatçisi ile sınırlıdır)

►Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizite saatlerinde de televizyonların kapalı ya da kısık sesle izlenmesi gerekmektedir.

►Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilecektir.

►Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber verecektir.

►Hizmetlerimizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi Hasta Hakları Birimine veya Dilek Öneri Kutularına yapabilirsiniz.

►Hastane prosedür ve talimatlarına uymaya, binaya, cihazlara, eşyalara zarar vermemeye özen gösterilmeli ve bu konuda, yapılan uyarılara dikkate alınmalıdır.

►Hastanemizde oda süslemeleri hastane yönetimi tarafından belirlenen organizasyon firmalarına ya da sizin belirleyeceğiniz diğer firmalara yaptırılabilir, fakat oda duvarlarına ve eşyalara zarar verecek yapıştırmalardan kaynaklı zararlar sizlerin tarafından tazmin edilecektir.

 

Anlayışınız için teşekkür ederiz.