444 3 703

Covid-19 PCR Test Hizmeticovid test merkezi

PCR testi, Covid 19 taşıyıcısı olan kişileri belirlemede yardımcı olan bir testtir. Belirtileri olan kişilere pratik bir şekilde uygulanabilen bu test belirti göstermeyen kişiler için de PCR testi yapan hastaneler tarafından uygulanabiliyor. İhtiyacınız olan PCR testini 7 gün 24 saat laboratuvarlarda yaptırabilirsiniz. 12-24 saat içinde de PCR testi sonucu öğrenme işlemi ile sonuçlarınızı eksiksiz bir biçimde alabilirsiniz.

PCR Testi Nedir?

“PCR testi ne demek?” Covid 19 pandemisi ile birlikte en merak edilen konular arasında. Açılımı Polymerase Chain Reaction olan bu test, DNA’da bulunan ve dizisi bilinen segmentler arasındaki bölgeyi enzimatik şekilde çoğaltmak için kullanılan tepkimelere verilen bir isim. Tanı testi olarak da bilinen PCR, virüse ait olan RNA'yı gösteriyor. Ayrıca farklı hastalıkların tespit edilmesi amacıyla da kullanılabiliyor. Vücutta bulunan az sayıdaki mikrobun kolaylıkla tespit edilmesini saplayan bu test, moleküler tanı testi olarak adlandırılabilir.

PCR Testi Kaç Saatte Çıkar?

PCR testi sonucu testin uygulanmasından 1-3 saat sonra çıkıyor. Ancak örneklerin alınması testin yapıldığı ve üzerinde çalışıldığı zaman göre 24 saat içinde olabiliyor.

Daha fazla bilgi için Büyük Anadolu Sağlık Grubu çağrı merkezine 444 3 703 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.