444 3 703

Şimdi Online Diyet Zamanı ?

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Dyt. Elanur Yılmaz Akay, pandemi döneminde online diyet nasıl yapılmalı sorularına yanıt verdi.

Pandemi döneminde online diyet bu dönemde sıklıkla başvurulduğuna dikkat çeken Büyük Anadolu Hastaneleri Dyt. Elanur Yılmaz Akay, "Dünyayı derinden sarsan Covid-19 pandemi sürecinde sosyal izolasyon ve kısıtlamalar nedeni ile evlerinde vakit geçirenler, hareketsiz kalanların en büyük problemlerinden biri de kilo sorunu oldu. Kilo problemine karşı egzersiz yapmanın yanında diyette yapmak çok etkili olacaktır.
Belirli koşullardan dolayı diyetisyene gelmek istemiyorsa, şehir dışında olunduğunda yada gelmekte zorlandığında, yaş gereği gelinmek istenmiyorsa, Covid-19 'dan korunmak için gelemiyorum düşünüldüğünde online program devreye sokulabilir.

PROGRAMLAR AYARLANIYOR
Online diyette her hafta evdeki tartıda sabahları kilo fotoğrafı alınıyor. 15 günde bir de hastaya özgü, ezbere olmayan diyet programı değil, hastanın beslenme tarzına göre, yatış kalkış saatine göre yönelik diyet programlaması yapılıyor. Hasta ile görüntülü görüşmeler ya da arama yapılarak görüşmeler yapılmaktadır. Hasta nasıl ilerlemek isterse, diyet listemizi de ona göre programlıyoruz.

EVLERE ONLİNE BAĞLANDI
Online diyette 1 aylık programlar yapılmakta, her hafta evdeki tartı ile kilo takibi, her 15 günde bir de diyet değişikliği yapılarak online diyet programları devam etmektedir. Online diyette bir çok başarılarda sağlanmakta olup, online diyette hasta , hastanemize gelemiyorsa, 444 3 703 nolu telefondan randevu oluşturarak, Anadolu Hastanesi Dyt. Elanur Yılmaz Akay olarak biz hastaların evlerine online gelerek tedavileri gerçekleştirmiş oluyoruz." diyerek sözlerine son verdi.  

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 17.12.2020 00:00Yayınlanma Tarihi: 17.12.2020 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER