444 3 703

Sünnet için yarıyıl tatili uygun zaman

  Sünnet için yarıyıl tatili uygun zaman

Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mithat Günaydın, " Sünnet sonrası dinlenmenin, oluşacak komplikasyonları azaltır. Bu nedenle okul tatilinde yapılması dinlenme olanağı sağlar." dedi.

Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mithat Günaydın, sünnet için en uygun zamanlardan birinin de yarıyıl tatili olduğunu söyledi.
Sünnet sonrası dinlenmenin, oluşacak komplikasyonları azalttığına dikkat çeken Doç. Dr. Mithat Günaydın, "Bu nedenle okul tatilinde yapılması dinlenme olanağı sağlar." dedi.
Günaydın sözlerine şöyle devam etti, "Sünnet, boşaltım ve cinsel organ olan peniste yapılan son derece ciddi bir cerrahi işlemdir. Hastane koşullarında, ameliyathanede yapılması en doğru yaklaşımdır.

UZMAN HEKİMLER TARAFINDAN YAPILMALI
Kanama, enfeksiyon, yetersiz veya fazla kesilme, glans penis yaralanması ve meatal darlık oluşması sıklıkla karşılaşılan komplikasyonlardır. Sünnet sonrası dinlenme oluşacak komplikasyonları azaltır. Bu nedenle okul tatilinde yapılması dinlenme olanağı sağlar.
Sonuç olarak sünnet işlemi için aileler, arayış içine girdiğinde kulaktan dolma kişilere değil, Çocuk Cerrahisi Uzmanı gibi alanında uzman hekimlere gitmesinde ve çocuklarının sünnet işlemini bu hekimler kontrolünde gerçekleştirmesini tavsiye ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.  

 

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 01.02.2021 00:00Yayınlanma Tarihi: 01.02.2021 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER