444 3 703

Scarlet X Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Teknolojisi

Bilgi Talep Formu

 

Hem vücudun koruyan hem de görünüme estetik bir detay katan cilt, zamanla çeşitli olumsuz faktörlerin etkisiyle değişim yaşar. Bu olumsuz faktörler arasında iler yaş, mevsimsel değişimler, güneş, uykusuzluk, stres, hava kirliliği, alkol tüketimi, yanlış beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı ve genetik faktörler bulunur. Bu faktörlerden kaynaklı olarak da cilt diğer organlara göre daha hızlı bir yaşlanma süreci geçirir. Kırışıklık, nem kaybı, elastikiyet kaybı ve lekelenme da bu yaşlanma sürecinin bir sonucudur. Ancak gelişen teknoloji sayesinde ciltte yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ortaya çıkan sorunlar ameliyatsız bir yüz gençleştirme yöntemi olan altın iğne olarak bilinen fraksiyonel radyofrekans ile tedavi edilebilir.

Scarlet X Altın İğne- Fraksiyonel Radyofrekans Yöntemi Nedir?

Altın iğne olarak bilinen bu yöntem fraksiyonel radyofrekans olarak da adlandırılır. İşlemde kullanılan iğnelerin altın kaplama olması nedeniyle bu ismi almıştır. Bu teknoloji cildin yüzeyine etki etmeden direkt cilt altına ulaşır. Ardından cildin daha parlak, sağlıklı ve sıkı olmasını sağlayan işlemi uygular.

Scarlet X Altın İğne İşleminin Avantajları Nelerdir?

Gelişmiş teknolojinin bir parçası olan altın iğne uygulaması pek çok avantaj yaratır. Bu avantajlar şöyledir:

 • İşlemin ardından cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ertesi gün kendi kendine geçer. Böylelikle hasta işlemin hemen ardından rutin hayatına dönebilir. Bu özelliği ile altın iğne uygulaması kişinin yaşamında herhangi bir kısıtlama yaratmaz.
 • Bu işlemin bir diğer adı da Scarlet S’dir. Bu cihazda bulunan altın uçlu mikro iğnelerle cildin üst tabakası geçilir ve direkt orta deriye ulaşılarak işlem uygulanır. Böylelikle cilt yüzeyine zarar vermeden cildin kolajen ile elastin üretimi desteklenir.
 • Bu işlemde kullanılan iğneler sayesinde dokuya ısı verilir ve böylelikle kolajen lifler uyarılır. Bu sayede de cilt hızlı bir toparlanma sürecine girebilir ve kolajen üretimine yeniden başlayarak hasarlı kolajenin tamir süreci başlar.
 • Uygulamada 25 adet altın kaplama mikro iğneler kullanılır. Bu iğneler ise 0,5'den 3,5 mm derinliğe kasar atış yapar. Böylelikle radyofrekans enerjisi cilt alt dokusuna iletilebilir.
 • Bu işlem her mevsim uygulanabilir.

 

Scarlet X, A.B.D Silikon Vadisinde geliştirilmiş bir teknolojidir. Ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojisinde gelinen son nokta olan bu yenilik sayesinde zarar görmüş kolajen lifler yeniden bir araya getirilir. Scarlet X ayrıca saçlı deriye girebilen tek teknolojidir. Bu özelliğiyle de kaşların daha estetik ve kalkık görünmesini sağlar. Ortalama olarak 15 ile 30 dakika kadar süren Scarlet X altın iğne fraksiyonel radyofrekans uygulaması ile aşağıdaki işlemler gerçekleştirilebilir:

 • Akne izi uygulaması
 • Aktif akne uygulaması
 • Boyun ve gıdı sıkılaştırma
 • Cilt dokusunu yenileme ve gençleştirme
 • Cildi sıkılaştırma
 • Elastikiyet kaybını giderme
 • İnce kırışıklıkların tedavisi
 • Melazma uygulaması
 • Rozasea uygulaması
 • Yanık ve skar uygulaması
 • Yara izi uygulaması
 • Yüz germe
 • Yüz ve çene hatlarının belirginleşmesi

 

Scarlet X Altın İğne Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Altın iğne tedavisi hem yüz hem de vücutta kullanılabilir. Scarlet X altın iğne işleminin uygulandığı durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Akne tedavisi
 • Aşırı koltuk altı terleme tedavisi
 • Boyun ve dekolte bölgesini toparlama
 • Cilt çatlakları
 • Cilt gençleştirme
 • Gözaltı morluklarının tedavisi
 • Gözenek sıkılaştırma
 • İnce kırışıklıkların giderilmesi
 • Sivilce izleri ve yara izlerinin giderilmesi
 • Vücut sıkılaştırma
 • Yanık izleri tedavisi

Scarlet X Altın İğne İşlemi Nasıl Uygulanır?

İşlemden önce uygulama yapılacak alan temizlenir ve işlem sırasında oluşabilecek ağrıyı azaltmak adına da anestezik krem uygulanır. Her hasta özelinde de tek kullanımlık başlık kullanılır. İşlemin süresi de uygulama yapılacak bölge özelinde farklılık gösterir ancak ortalama 30-45 dakika sürer. Bu işlem ortalama 1 ay kapsayan bir süreçte uygulanır. Seans sayısı da hasta özelinde belirlenir. İşlemin mezoterapi ve PRP işlemleri ile birlikte uygulanması da etkinliği artırır.

Scarlet X Altın İğne İşlemi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

İşlem ile elde edilecek cilt yüzeyinde parlama, sıkılaşma, cildin yapısal olarak düzelmesi ve yüz ovalinin toparlanması genellikle 3 seansın sonunda görülür. Ancak bu süre cildin durumu ile yakından ilgilidir. Bu işlem ortalama 2 ile 4 hafta ara ile uygulanır. İşlem bitiminde cilt altında onarım devam eder ve cildin canlanması her gün daha çok belirgin hale gelir.

Scarlet X Altın İğne İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemin ardından ciltte hafif kızarıklık oluşabilir. Bu nedenle işlem yapılan bölge nemlendirilmeli ve mutlaka güneşten korunmalıdır. İşlemin ardından kızarıklığın yanında hafif kabuklanmalar da olabilir. Ancak bu kabuklar 3-4 gün içinde kendi kendine geçer. İşlemin ardından dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da işlem sonrasında yüzün yıkanmaması ve bir süre makyaj yapılmamasıdır.

Scarlet X Altın İğne İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

İşlem yapılacak bölgede aktif bir enfeksiyon durumu söz konusuysa, kişi hamilelik dönemindeyse, bölgede uçuk varsa, kişi epilepsi ya da kanser hastasıysa ya da kalp pili taşıyorsa bu işlem uygulanamaz.

Altın İğne Fiyatları

Altın iğne fiyatları işlem yapılacak bölgeye ve bölgenin boyutuna göre farklılık gösterir. Bu nedenle uygulama öncesinde altın iğne fiyat aralığı hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

İşlemin ardından ilk günlerden itibaren etki hissedilir. Sonucun maksimum seviyede görünmesi de 1 ay içinde gerçekleşir ve işlem yapılan bölgede iyileşme 3 ay kadar sürer.

Altın iğne teknolojisi, ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olarak kullanılır. Bu işlem ile cilt sıkılaşır, daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşur. Ek olarak cilt yüzeyinde bulunan lekeler, akne çukurları ve gözeneklerde de zamanla kaybolur.

İşlem ile ciltte elde edilen sonuçlar uzun süre kalıcıdır. İşlem için gerekli olan protokoller en az 2 ile 4 seansta uygulanır.

İlk olarak uygulama bölgesi sterilize edilir ve ardından anestezik krem uygulanır. İnce altın iğneler ile ciltte mikro kanallar açılır. Bu kanallar ile yüksek frekanslı radyo dalgaları cilt altındaki dokulara iletilir.

Cilt gençleştirmeye ihtiyaç duyan her yaştan kadın ve erkek bu işlemi yaptırabilir.

Altın iğne ergenlik sürecinden kalma akne skarları üzerinde de etkili olduğundan gelişimini tamamlamış herkeste kullanılabilir.  

İşlem hamilelik ya da emzirme dönemi için uygun değildir. Bunun yanında cildinde egzama, açık yara, uçuk, sedef, enfeksiyon ve roses gibi cilt sorunları olan kişiler için de uygun bulunmaz. Kalp pili kullanan kişiler de bu işlemi yaptıramaz.

Cilt kırışıklıklar ve sarkmaların giderilmesinde kullanılır. Anti-aging koruma sağlayan bu işlem ayrıca matlaşma, soluklaşma sorunu yaşayan ciltler için de uygulanır.

Kişide akne çukurları bulunuyorsa işlem tek seansta etki etmez. Bu nedenle işlem için genellikle 4-6 seans önerilir.

Yüzün genelinde, boyun, dekolte ve gıdı bölgesinde, ellerde, göz çevresinde, karın bölgesinde, kollarda, bacaklar ve basende uygulanabilir.

İşlemin en az 1 ay sonra tekrar uygulanması önerilir. Ancak derin akne çukurları gibi işlemlerde diğer uygulamalar kombine edilerek daha sık uygulanabilir.

İşlemin ardından ciltte kalın kabuklanma olmaz ve soyulmada görülmez. Ancak cilt dökülme şeklinde bir yenilenme yaşar ve bu durum kendiliğinden geçer.

Cilt bakımına önem veren ve belli bir rutinde uygulayan kadın ve erkekler yılda 2-3 olacak şekilde bu işlemi yaptırabilir. Altın iğne yaptıranlar yorumlarında da aynı memnuniyeti dile getirir.

İlk uygulamadan itibaren işlem memnun edici sonuçlar verir. Uygulama doğru protokolde ilerlediğinde de sonuçlar uzun süre kalıcı olur.

Altın iğne kırışıklar üzerinde de etkilidir.

İşlemin seans sayısı gözeneklerin boyutu, kişinin cilt tipi ve gözenek büyümesinin hangi bölgede daha yoğun olduğu ile doğru orantılıdır. Ancak bu seanslar genel olarak en az 4 seans olacak şekilde planlanır.

İşlem cilt yenileme sistemi olarak kullanıldığından lekeler üzerinde de etkilidir ve cilt tonunun eşitlenmesine yardım eder.

CO2 fraksiyonel lazer, hydrafacial ve daha birçok işlem ile kombine olarak uygulanabilir. Bu süreci uzman cildin ihtiyacı doğrultusunda belirler.

Erkekler yara izi ve sakal üstü bölgedeki çukur gibi sorunları gidermek adına altın iğne uygulaması yaptırabilir. Ayrıca derin alın çizgilerinin giderilmesi ve kırışıklıkların tedavisinde de erkekler için kullanılır.

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 14.02.2024 10:21Yayınlanma Tarihi: 25.08.2022 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER
Bilgi Talep Formu

Bilgi almak için lütfen formu doldurun!