444 3 703

Büyük Anadolu Hastaneleri'nden kan bağışına tam destek  

Türk Kızılayı'dan Büyük Anadolu Hastaneleri'ne teşekkür belgesi


Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi, kan bağışı desteğinde bulunan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'ne teşekkür belgesi verdi.


Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi tarafıdan yapılan 'Kan bağışı' çağrısına Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden destek gelmeye devam ediyor.


Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım'ın, geçtiğimiz günlerde, azalan kan bağışları sonucu bölgede kan ve kan bileşenleri stoklarının kritik seviyelere düştüğünü ifade ederek yaptığı 'Kan bağışı' çağrısına Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden destek gelmeye devam ediyor.


Hastanenin Çiftlik Şubesi'nde Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi tarafından kurulan kan bağışı kabul alanında hastane idari personeli, sağlık çalışanları ve hastaneye gelen hastaların refakatçıları ve yakınları kan verdi.


Sosyal sorumluluk bilinciyle geçen hafta kendininde içinde bulunduğu, hastanenin çalışanları ile birlikte kan bağışında bulunduklarını belirten Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Güner Armutlu, "Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır anlayışı ile birlikte düzenli olarak kan başığında bulunuyoruz. Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi tarafından yapılan kan bağışı çağrısı ile birlikte Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri olarak bu çağrıya tam destek vermek istedik. Çünkü bizim işimizde insanların sağlığı düşünmek. Bu anlamda en büyük ihtiyaç olan kanın önemine vurgu yapmak amacıyla böyle bir etkinliğe imza attık. Yaptığımız bu bağışla, Türk Kızılayı'nın kan stoklarına önemli bir fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bu düşünceler içinde hastanemizde kan bağışında bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.


Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım'da kan bağışında bulunarak her zaman destek veren toplumda kan bağışı bilincinin yaygınlaşması için duyarlılık gösteren Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Güner Armutlu ve Çiftlik Hastanesi İşletme Müdürü Yasemin Turan'a teşekkür belgesi takdim etti.

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 29.12.2023 09:46Yayınlanma Tarihi: 22.08.2017 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER