444 3 703

Ağrısız, Kanamasız, Dikişsiz Hemoroid (Basur) Tedavisi

1 Yorum

 

Karadeniz Bölgesinde son teknoloji uygulamaları ile Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Lazer Proktoloji Cerrahi Merkezinde başta hemoroid olmak üzere kıl dönmesi (pilonidal sinüs ve fistül) tedavisinde son teknoloji Neo Lazer cihazı ile ağrısız, kanamasız ve dikişsiz tedavi imkanı sağlanmaktadır.

 

Hemoroid hastalığının belirtileri, önlemleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, yapılan ağrısız ve kanamasız lazerli operasyonla hastaların kısa bir zamanda mutlu bir şekilde normal yaşantılarına döndüklerini belirtti.

 

Hemoroid hastalığının toplumda bir tabu olarak görüldüğünden sıklığı düşünülenden daha fazla olduğuna dikkat çeken Op. Dr. Sedat Ocak, "Hemoroid hastalığı toplumun yaklaşık %50 nüfusunu etkileyen, erkek ve kadınlarda görülen bir durumdur. Hemoroidal damar yastıkçıkları herkeste bulunur ve makat toplardamarlarının anüsün (makat) tam olarak kapanmasına yardımcı olur. Ancak bu yastıkçıklar genişler, sarkarsa şikâyetlere ve sorunlara neden olur. Mayasıl ya da tıbbi adıyla hemoroid, hastaların utanmaları, muayene olmaktan korkmaları gibi nedenlerle genellikle geç teşhis ediliyor ve zamanında tedavi edilmeyen hemoroidler ilerleyip dayanılmaz ağrılara, şişliklere, kanamalara, kansızlık ve halsizliğe neden oluyor.

Kaşıntı, yanma, ağrı, hassasiyet, kanama başlıca şikâyetlerdir. Bu durum tuvalet yapılması sırasında ıkınmalarda daha belirgin hal alır. Sıklıkla makattan kendiliğinden ya da dışkılamayla kan gelmesi, klozetin kana bulanması gibi şikâyetlerle ön plana çıkan bu hastalık, 10 hastadan 4'ünde hiçbir şikâyete neden olmadan da var olabilmektedir dedi.

KISA ZAMANDA TEDAVİ GÜNÜBİRLİRLİK İŞ BAŞI

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak; “Hemoroid şikâyeti olan hastalar öncelikle bir kamera vasıtasıyla (rektosigmoidoskopi) muayene edilir. Muayenenin ardından kesin tanı konur. Günübirlik bir işlem olan lazer teknolojisi ile ağrısız ve kolay bir tedavi uygulayarak, bu sağlık sorunundan kısa bir sürede tedavi ediyoruz.

Son teknolojik aletle yapılan bu İşlem, istirahat gerektirmiyor. Kişi aynı gün günlük hayatına dönüyor, işbaşı yapmasına olanak sağlıyor. Uygulama yapılan cihaz dünya da bilinen son teknoloji ürünüdür. Hemoroidten kurtardığımız bölgede diğer yöntemlere göre tekrarlama riskini minimuma indiriyoruz.

"Lazer Proktoloji Uygulamaları" Merkezimize kazandırdığımız dünyanın en küçük ve en güçlü lazer cihazımız standlara uygun, performans ve değer sahibidir. Üstün işçiliği, dizaynı patentli soğutma teknolojisi ve benzerlerinden daha küçük ebatıyla, tedavi de istenilen başarıyı elde edebilmesiyle, farkını en iyi şekilde ortaya koymaktadır ” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

 

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 29.12.2023 10:00Yayınlanma Tarihi: 28.01.2018 00:00
1 Yorum

22 Temmuz 2018 tarihinde
Engin hamarat

Lazerli hemoroidl

Yorum Ekle


KATEGORİLER