444 3 703

Büyük Anadolu Hastaneleri Normal Doğuma Teşvik Ediyor

 

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek adına gerekli bilgilendirmeleri “Kadın Hastalıkları ve Doğum ” bölümüne gelen her anne adayına en iyi şekilde anlatıyor.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları anne adaylarını hamileliklerinin ilk gününden, doğumun olacağı son ana kadar normal doğum yöntemini neden seçmeleri konusunda bilgilendirme yaparak teşvik ediyor.

Doğum yöntemi ile ilgili son sözün, beklenti, duygu ve isteklere bağlı olarak anne adayında olduğunu, fakat kendilerinin her zaman normal doğuma teşvik için bilgi verdiğini dile getiren Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları ” Bize başvuran anne adaylarına normal ve sezeryan doğum arasındaki farkları anlatıyoruz. Onları normal doğuma teşvik etme adına faydaları konusunda bilgiler veriyoruz.

Sezaryan doğumun bir ameliyat olduğunu, kan kaybı, enfeksiyon riski, damarlarda kan pıhtısı veya amnios sıvısının oluşturacağı tıkanıklıklar gibi komplikasyonlar daha sık görüldüğünü belirterek, sezaryanın, hem annenin hem de bebeğin anestezi almak demek olduğu ifade ediyoruz.

SAĞLIKLI ANNE VE BEBEK İÇİN NORMAL DOĞUMU SEÇİN

Sağlıklı nesiller için normal doğumu seçin, unutmayın ki sezeryan bir ameliyattır. Bebeğini daha çabuk kucağına al, daha erken taburcu ol. Unutmayın; doğru olan doğal olanıdır. Bebeğinizin ve kendinizin sağlığı için normal doğumun önemini detaylı olarak doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Normal doğumun anneye ve bebeğe sağladığı yararlar ise. anne adayının doğum süresi uzun, normal hayata dönme süresi kısadır. Normal doğum, depresyonu azaltır. İlk doğumlarda biraz zorluk çekilmesine karşın, sonraki doğumlar çok daha kolay olmaktadır. Doğum esnasında sıkışıp büzüşen bebeğin akciğerleri soluk alıp vermeye hazırlıklı olur. Doğum sonrasında çok daha kısa sürede toparlar, bebekle ve kendinizle daha rahat ilgilenebilirsiniz. Bebeğiniz için gerekli, ideal besin içerikli anne sütünün gelmesi daha hızlı olur. Anestezi almanız gerekmez. Hastanede kalış süresi daha kısadır. Sağlıklı bir anne ve bebeği için normal doğum öneriyoruz.” dedi.

 

 

 

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 29.12.2023 10:02Yayınlanma Tarihi: 07.02.2018 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER