444 3 703

Büyük Anadolu Hastanelerinden Omuz ve Diz Artroskopisi ile Tedavi Yöntemi


Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanları, Omuz ve Diz Artroskopisi'nin tüm eklem boşlukları hastalıkların teşhis ve tedavisinde başarıyla uygulandığını söylediler.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanları, “Diz ile ilgili sorunların teşhis ve tedavisinde en sık kullanılan yöntem olan artroskopi artık tüm eklem boşlukların tanı ve tedavisinde uygulanmaktadır.

Özellikle menisküs yırtıkları, çapraz bağların yırtıkları, kıkırdak problemleri ve erken dönem kireçlenme bu yöntemle en sık tedavi edilen sorunlardır.

Artroskopi Eklem boşluklarının fiberoptik bir ışık kaynağı ve ona uygun kamera ile görüntülenmesini sağlayan endoskopik bir muayene ve tedavi yöntemidir.

Omuz artoskoisi ise diz artroskopisinden sonra yöntemin en sık uygulandığı eklemdir. Omuz kas yırtıkları, kas iltihapları, omuz donmaları ve tekrarlayan çıkıklar omuz artroskopisiyle başarıyla tedavi edilmektedir. İşlem 0,5 cm’lik iki veya üç kesiden gerçekleştirildiğinden yara problemleri ve ameliyat sonrası ağrı, hareket kısıtlılığı gibi sorunlar olmamaktadır. Bu yüzden de ameliyat sonrası iyileşme son derece hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir” diyerek sözlerine son verdiler.


Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 15.02.2018 00:00Yayınlanma Tarihi: 15.02.2018 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER