444 3 703

Başarılı Bel Fıtığı Ameliyatı Sonrası Sağlığına Kavuştu

Ordulu 46 yaşındaki Hülya Arla, çektiği bel fıtığı şikayetinden, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nde kurtuldu.

Ordu’da yaşayan 46 yaşındaki Hülya Arla, bel fıtığı şikayetinden kurtulmak için Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş'e başvurdu. Yapılan endoskopik bel fıtığı ameliyatı ile Hülya Arla, şifa buldu. Tedavi olmadan 3 buçuk ay önce sol bacağımda bir ağrı başladığını belirten Bel fıtığı teşhisiyle Endoskopik Bel Fıtığı ameliyatı önerilen Ordu’da yaşayan 46 yaşındaki Hülya Arla isimli hasta; ‘Başlangıçta bu ağrıyı kas zayıflığı zannettim ama 1 ay sonra kök sinir basısıyla bu ağrı hayatımı çok olumsuz etkiledi. Ordu’da beyin cerrahi doktoruna gittim ve bana fıtığımın endoskopik durumumuna çok uygun olduğunu söyledi ve bana ameliyatın daha az hasarla gerçekleşebileceğini anlattı. Oradan bu ameliyatı öğrendikten sonra bu ameliyatın kimlerin yaptığını araştırdım.

Daha sonra Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri’nde Op.Dr. Naki Keleş’in bu ameliyatı yaptığını öğrendim. Naki hocamıza geldik muayene oldum. Kendisi bana bu ameliyata uygun olduğumu söyledi. Ve endoskopik bel fıtığı ameliyatımı gerçekleştirdi.

ARTIK YÜRÜYEBİLİYORUM

Şu an çok rahatım. Dün ameliyat oldum ve bugün yürüyebiliyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bel fıtığı ihmal edilmemesi ve önemli bir konudur. Endoskopik bel fıtığı ameliyatın konforunu şu an yaşıyorum. Büyük Anadolu Hastaneleri’ne ve Naki hocamıza çok teşekkür ediyorum.’ dedi. Bel fıtığı hakkında bilgi veren Opr. Dr. Naki Keleş ise toplumda sıkça görülen bel fıtığı sağlık probleminin tedavisinde yeni yöntem olan Endoskopik Bel Fıtığı Merkezi’mizde gerçekleştirilen operasyonlarda hastalarımıza günübirlik yatış yapılmaktadır. Ameliyattan sonra aynı gün veya ertesi gün eve gidebilir.

Kısa bir süre içerisinde de iş hayatına dönebilmektedir. Endoskopik bel fıtığı ameliyatı konforu son derece yüksek bir operasyondur. Cerrahi sonrası ağrının açık ameliyatlara oranla daha az olması, hastanede yatış süresinin az olması normal yasama erken dönülmesi, cerrahiye bağlı anatomik hasarın açık cerrahiye göre az olması gibi avantajlarının olması endoskopik diskektomiyi başarılı kılmıştır” diye konuştu.

 

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 29.12.2023 10:14Yayınlanma Tarihi: 24.09.2018 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER