444 3 703

Ağrılara Diz Protezi İle Etkin Tedavi

Bilgi Talep Formu

 

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Ali Kemal Yazıcı, "Diz Protezi cerrahisi ile bir çok sağlık problemlerinin ortadan kalktığını bu sayede kişinin eklem ağrılarından kurtulabileceğini" söyledi.

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Ali Kemal Yazıcı, Diz Protezi cerrahisi hakkında bilgiler verdi.

Op. Dr. Ali Kemal Yazıcı, "Vücudumuza hareket imkanı sağlayan kalça, diz ve ayak bileği eklemleri ile, iş yapmamızı sağlayan elimizi ve kolumuzu kulanmamıza imkan veren omuz eklemi sıklıkla protez ameliyatı (artroplasti) uygulanan eklemlerimizdir.

Vücudun bütün yükünü taşıyan diz ve kalçalar aşırı yük ile birlikte bazı sağlık problemlerininde ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Vücuda binen yük ile kıkırdak problemleri de oluşur. İleri derecede aşınmış, kireçlenmiş, işlevini yitirmiş eklemlerin protezlerle değiştirilmesi işlemi olan Diz Protezi cerrahisi gelişen cerrahi teknikler, kullanılan maddeler ve tasarım alanındaki ilerlemeler sayesinde günümüzde başarılı bir tedavi yöntemi olarak sıklıkla uygulanmaktadır.  

Tedavinin amacı, ağrıyı gidermek, hareketi sağlamak ve deformiteyi düzeltmektir.  Diz, kalça, omuz, ve dirsek eklemlerine uygulanan bu işlem, aynı zamanda bölümümüzde daha kompleks ve tecrübe gerektiren revizyon protez cerrahisi de uygulanmaktadır." diyerek bu sağlık sorunu hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Ağrılara Diz Protezi İle Etkin Tedavi için bilgi talep formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Web ve Tıbbi Yayın KuruluGüncellenme Tarihi: 20.02.2024 09:51Yayınlanma Tarihi: 23.01.2019 00:00
Yorum Ekle


KATEGORİLER
Bilgi Talep Formu

Bilgi almak için lütfen formu doldurun!