444 3 703

Vajinismus Nedir? Vajinismus Tedavisi Nasıl Olur?

Vajinismus tedavi olmadan geçer mi?

Vajinismus kendiliğinden geçen bir sorun değildir. Belirtiler yaşandığında uzmandan en kısa sürede yardım alınması önemlidir. Bununla beraber tedavinin ertelenmesi durumun derecesini daha ağırlaştırılabilir. 

 

Vajinismus durumunda erkekler ne hisseder?

Vajinismus da erkeklerin partnerine karşı anlayışlı ve hoşgörülü davranması oldukça önemlidir. Fakat uzun süre bu sorunla kendi kendine uğraşan çiftler arasında problemler yaşanmaya başlar. Erkekler çaresizlik ve umutsuzluk hissetmeye başlar. Zaman içerisinde erkeklerde cinsel isteksizlik, sertleşme ve erken boşalma problemleri yaşanabilir.

 

Vajinismus ilişkiye girebilir mi?

Vajinismus yaşayan çiftler arasında cinsel birleşme olmaz. Bazı durumlarda kısmen cinsel birleşme yaşansa da bu çok ağrı ve acı hissedilen bir süreç olabilir.

 

Vajinismus kaç günde geçer?

Klasik yöntemlerle 3-6 ay süre içinde tedavi edilebilir. Uygulanan doğru tedaviler ile bu süre birkaç güne kadar inip hızlı bir sonuç alınabilir.

 

Vajinismus hastaları gebe kalabilir mi?

Vajinismus hastalarının gebe kalma ihtimali vardır. Fakat vajinismusun cinsel birleşmeyi olanaksız kılmasından dolayı tedavi edilmeden hamile kalma ihtimali çok düşüktür. Hamile kalınsa dahi tedavi edilmiş sayılmaz.

KATEGORİLER