444 3 703

Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Burun akıntısı en hızlı nasıl geçer?

Kısa sürede burun akıntısı en rahatlatıcı etkiyi bol sıvı alımı, yüz buhar banyosu yapılması ve doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanmanız sağlayabilir.

 

Burun akıntısı ne kadar sürer?

Soğuk algınlığa bağlı burun akıntıları genellikle 10 gün içerisinde geçer. Eğer 10 günden uzun süredir burun tıkanıklığı yaşıyorsanız nedeninin araştırılması için bir uzmana başvurmanız gereklidir.

 

Burun akıntısı iyi bir şey mi?

Burun içerisinde bulunan mukuslar burun dokusunu zararlı faktörlere karşı korur. Fakat bu salgının arttığı durumlarda burun hava kanallarının dolması ile burun tıkanıklığı da oluşabilir. Burun akıntısı kişinin günlük yaşamını olumsuz olarak etkileyebilir.

 

Burun akıntısı COVID-19 belirtisi midir?

Burunda akıntı ve tıkanıklık koronavirüs belirtileri olabilir. Covid-19’un diğer yaygın semptomları öksürük, nefes darlığı, yüksek ateş veya titreme, tat ve koku kaybı, boğaz ağrısı, ishal, mide bulantısı ya da kusma, kas ve vücut ağrılarıdır.

 

Burun akıntısı ne kadar sürer?

Soğuk algınlığı döneminde görülen burun akıntısı hastalığın atlatılmasıyla birlikte son bulabilir. Burun akıntısı 10 günden fazla sürüyorsa bu noktada uzman doktordan görüş almak doğru bir seçenek olacaktır.

KATEGORİLER