444 3 703

Genioplasti (Çene Ucu Estetiği) Nedir? Nasıl Uygulanır?

Çene estetiği hastaların çene yapısını iyileştirmeye yönelik kalıcı bir işlemdir. Bu tür cerrahi müdahaleler çene kemiğini yeniden şekillendirir ve istenilen görünüme kavuşmak için dokuları uygun pozisyona getirir. İşlem sonrasında doğru bakım ve kontroller yapıldığında, çene estetiği sonuçları uzun ömürlü olacaktır. Ancak yaşlanma süreci ve diğer dış etkenler nedeniyle zamanla bazı değişiklikler meydana gelebilir; bu durumlar ise kişiden kişiye farklılık gösterir.

Çene estetiği genellikle 18 yaş ve üzeri bireylere uygulanır. Ancak her hastanın durumu ve ihtiyaçları farklı olduğu için en uygun yaş ve tedavi seçenekleri konusunda bir plastik cerrahla yapılan kapsamlı bir değerlendirme önemlidir. Kişinin kemik yapısının tam olarak geliştiğinden emin olmak başarılı ve kalıcı sonuçlar elde etmek için gereklidir.

Çene ameliyatı sonrası tam iyileşme süreci hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte genellikle 6 ile 12 hafta arasında gerçekleşir. Ancak unutulmamalıdır ki bu süreç bazı durumlarda daha uzun sürebilir ve doktorunuzun önerdiği takip ve bakım talimatlarına uymanız önemlidir.

KATEGORİLER