444 3 703

Mazoşizm Nedir? Mazoşizmin Türleri ve Belirtileri Nelerdir?

Mazoşizm ve sadizm cinsel davranışlarla ilişkili terimlerdir. Sadistlik başkasına acı vermekten zevk alma durumudur. Mazoşizm ise kişinin kendisine acı verilmesinden zevk almasıdır. Yani sadistler başka insanlara acı çektirmekten hoşlanan kişiler iken mazoşistler kendilerine acı çektirilmesinden hoşlanan kişilerdir. Bu iki terim arasındaki fark birisinin diğerine acı verme eylemi yaparken diğeri ise acı çekme eylemine maruz kalmaktan keyif almasıdır. Ancak her iki durumda da insanların sağlıklı bir ilişki içinde yaşamasını engelleyebilecek birçok risk vardır ve uzman yardımı alınması önerilmektedir.

Mazoşist insanlar fiziksel veya duygusal acı çekmekten zevk alan kişilerdir. Bu tür insanlar genellikle kendilerine ağrı veren ya da onları rahatsız eden şeylerden keyif alabilirler.

Bu tür testler genellikle hastanelerin kadın sağlığı ve doğum bölümlerinde gerçekleştirilir.

LH hormonu, vücudun üreme işlevlerini yönlendiren bir bileşendir. LH'nin görevi, yumurtlamayı teşvik etmek ve gebelik için gerekli olan hormonların üretimine destek olmaktır. Yumurtlama durumu bu test aracılığıyla belirlenebilir. Yüksek LH seviyeleri, yumurtlamanın gerçekleşmediği anlamına gelir. Bunun anlamı, çocuk sahibi olabilecek yaşta olan kişilerin yumurtalıklarında bir problem olduğudur. Yaşlı bireylerde ise menopoz veya premenopoz sürecinin başladığının göstergesidir.

KATEGORİLER