444 3 703

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağını elde etme süreci önemlidir. Son dönemlerde popülerleşen bu yağın çeşitli formlarını görmek mümkündür. Ancak bazı işlemler sonucunda üretilen yağlar besleyici değerini kaybettiği için saf Hindistan cevizi yağı ile aynı faydayı sağlamayabilir. Bunun yanı sıra rafine Hindistan cevizi yağı genellikle tereyağı gibi hayvansal yağların yerini alacak bir alternatif olarak seçilir.

Hindistan cevizi yağı doymuş bir yağ türüdür. Diğer hayvansal yağlar gibi günlük oral tüketim miktarına dikkat etmek gereklidir. Bununla birlikte saf Hindistan cevizi yağının harici kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Hindistan cevizi yağı gibi diğer doymuş yağlar da oksitlenme direnci nedeniyle esnek depolama koşulları sunar. 24 derece sıcaklıkta 6 ay boyunca bozulmadan tutulabilir. Yüksek dumanlanma noktası olan bir yağ olduğundan fırınlanması sorunsuzdur.

Yemeklerde, salatalarda, tatlılarda, cilt ve saç bakımında, diş ve diş eti bakımında, masaj yağı olarak kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağı doğru koşullarda saklandığında uzun süre dayanabilen bir yağ türüdür. Hindistan cevizi yağını saklarken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunur. İlk olarak Hindistan cevizi yağı serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Bu genellikle mutfak dolabınızın en üst rafı olabilir. Ayrıca doğrudan güneş ışığından uzak tutulmalıdır çünkü bu yağın bozulmasına neden olabilir.

KATEGORİLER