444 3 703

Kozalak Şurubu Faydaları Nelerdir? Kozalak Şurubu Ne İşe Yarar?

Herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan kişiler tarafından içilebilir. Ancak hamilelik ve emzirme dönemindeki annelerin doktor gözetiminde tüketmesi tavsiye edilir.

Çocukların bağışıklık sistemi genellikle 4 yaşından sonra tamamen geliştiği için bu yaşın üzerindeki çocuklara günde yarım tatlı kaşığı dozunda verilebilir.

Kozalak şurubu gibi bitkisel ürünlerin günlük doz aşımına uğramaması gerekir. Genellikle günlük 1 tatlı kaşığı şeklinde tüketilmesi tavsiye edilir. Her hafta kullanılıyorsa haftada bir tatlı kaşığı yeterli olacaktır. Eğer gribal enfeksiyon söz konusu her gün 1 tatlı kaşığı tüketilebilir.

Oda sıcaklığındaki koşullar hızla bozulmasına sebep olabileceği için serin yerlerde saklanması daha uygundur.

Ürün buzdolabında saklanabilir ancak etkisini maksimum düzeyde yaşamak ve doğallığını kaybetmemesi için yaklaşık 1 ay içerisinde tüketilmesi gerekir.

Pinen adı verilen etken maddeye sahip olan kozalak şurubu yüksek oranda balgam sökücü etkiye sahiptir. Bu sayede hem akciğerlerdeki hem de boğazdaki iltihaplanmalar giderilmiş olur.

Ciddi mide ve sindirim sistemi rahatsızlıkları bulunan bireylerin dikkatli olması gerekir. Ayrıca ilaç tedavisi görenler, hamile kadınlar, emziren anneler ve kozalağa alerjisi olan kişilerin kullanmadan önce doktora başvurmaları önerilir.

Birey sağlıklı bir yapıya sahipse her gün tüketmek yerine haftada bir alımı tavsiye edilir.

KATEGORİLER