444 3 703

Bamya Tohumu Faydaları Nelerdir? Bamya Tohumu Neye İyi Gelir?

Potasyum bakımından zengin olan bamya tohumu kemik hastalarına da faydalıdır. Özellikle yaşlandıkça dizde meydana gelen sıvı kaybını engellemek için bamya tohumu kullanılır. Bu nedenle diz ağrısı çeken kişiler genellikle bamya tohumu tedavisine başvurur. Peki diz ağrısı için bamya tohumu nasıl kullanılır? Çay şeklinde tüketilebilir.

Genellikle önerilen günlük doz 9 veya 10 adettir. Daha fazla ya da daha az tüketilmesi genellikle sorun yaratmaz ancak etkili olması için düzenli ve ölçülü bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir.

Bamya tohumu, zengin lif içeriği ile bağırsak hareketlerini destekler. Kalori değeri düşük olan bu tohumlar yağ yakıcı ve diüretik etkilere sahiptir ve bu sayede ödem atmayı destekler. Doğrudan kilo kaybına yol açmasa da zayıflama sürecine katkı sağlar.

Bamya tohumları kilo alımına sebep olmaz tam tersine kilo verme sürecine yardımcı olur. Zengin lif içeriği sindirim sistemini düzenler ve vücut dengesini korur. Bu durum kilo vermeye çalışan bireyler için oldukça faydalıdır.

KATEGORİLER