444 3 703

Saç PRP Ne İşe Yarar? Saç PRP Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Saç PRP tedavisi genellikle 3 seanslık, 15 günlük aralarla bir uygulama sonrasında etkisini 6 ile 12 ay boyunca sürdürebilir. Yıldan yıla devam eden 3 veya 4 seanslık PRP uygulaması genel olarak etkinin uzun süreli olmasını sağlar. Ancak yaygın inancın tersine tedaviyi durdurduğunuzda saçlarınız öncekinden daha kuvvetli ve az dökülen hale gelebilir. Saç dökülmesi her ne kadar bir hastalık olmasa da psikolojik durumumuzu önemli ölçüde etkileyebilir. Bu nedenler göz önünde bulundurulduğunda saç PRP oldukça faydalı ve başarılı bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir.

PRP prosedürü kendi kanınızdaki trombositler kullanılarak gerçekleştirildiği için hiçbir yan etkisi yoktur.

Önerilen 3 seanstan daha az sayıda PRP ile saç tedavisi almanız durumunda elde edeceğiniz maksimum fayda düşer.

PRP ile saç tedavisi sonrasında yaşamınıza herhangi bir aksama olmadan devam edebilirsiniz. Tedavi sonrası dikkat etmeniz gereken hususlar size hatırlatılacaktır.

Genellikle ince ve zayıf saçların canlandırılması için PRP saç tedavisi kullanılır. Ayrıca genetik olarak saç dökülmesine eğilimli olan kişilerin saç kaybını azaltmak için de kullanılır. Ancak hiç saçı olmayan kişiler için PRP tedavisi yeni saç büyütmez. PRP Saç uygulaması mevcut ancak uzamayan saçların onarılmasına ve yeniden güçlenmesine yardımcı olur.

PRP Saç uygulamasından sonra ilk 3 saat boyunca saçlarınızın yıkanmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca uygulamanın ardından ilk 6 saat boyunca saç şekillendirici ürünlerden kaçınmalısınız.

Saç PRP tedavisi genellikle sağlıklı saç köklerine sahip ancak aşırı saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için idealdir. Bu bireyler genellikle tamamen kel olmamışlardır ve bu durum tedaviye erken başlanıldığında sonuçları daha verimli kılar. Saç incelmesi problemi yaşayan herkes, kadın veya erkek fark etmeksizin erkek tipi saç dökülmesinden muzdarip olanlar ve genel olarak saç dökülmesi yaşayan herkes için PRP tedavisi yararlı bir yöntemdir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda Saç PRP tedavisinin sonuçları oldukça etkilidir. Özellikle erkeklerde kellik başlamadan önce yapılan Saç PRP tedavisi çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Hamile ya da emziren kadınlar ile kan sulandırıcı kullananlar, kanser hastaları ve kanser öyküsü olan kişilere Saç PRP uygulanmamaktadır.

Saç PRP tedavisinin etkileri genellikle ilk seanslardan itibaren belirgin hale gelir. Ancak bu süre kişiye ya da saç kaybının yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

KATEGORİLER