444 3 703

Meme Küçültme Ameliyatı

Kesinin gerekli olduğu her ameliyat gibi meme dokusunu küçültmek adına uygulanan ameliyat sonrasında da bir miktar iz kalabilir. Ameliyattan sonra erken dönemde koyu ve belirgin olan izler 6 ile 12 ay içerisinde silik bir görünüm alır ve cilt rengine yakın bir duruma gelir.

İşlem memenin büyüklüğüne ve uygulanan işleme bağlı olarak 2-3 saat sürer.

Çeşitli nedenlerle erkeklerde de aşırı meme büyümesi ve sarkma görülebilen bir durumdur. Bu türden durumlar karşısında erkekte meme küçültme ameliyatı uygulanır.

Ameliyat sırasında süt üretiminden sorumlu olan bezlerin büyük oranda korunması sağlandığından göğüs küçültme ameliyatı sonrası emzirme mümkündür.

Bu ameliyat kansere neden olmaz. Tam aksine memelerdeki fazla doku alındığı için kanser olma riskini düşürür.

Göğüs küçültme ameliyatı fiyat aralığı belirli kriterlere göre değişir. Kişinin meme dokusunun büyüklüğü ve uygulanacak ameliyat yöntemi fiyat aralıklarında belirleyicidir. Hem fiziksel hem de duygusal rahatsızlığı hafiflettiği ve hastanın görünümünü geliştirdiği için, meme küçültme en çok tercih edilen kozmetik cerrahi prosedürlerden biri olabilir. Meme küçültme ameliyat olan hastalar özgüvenlerinde bir artışın yanı sıra, giymek istedikleri kıyafetleri giymek ve daha önce kaçındıkları fiziksel aktivitelere katılmak için yenilenmiş bir özgürlük duygusu yaşadıklarını dile getirir. Birçok hasta meme küçültme işleminden sonra sırt ve omuz ağrısından anında rahatlama yaşar. Meme küçültme işleminden sonra şişlik, ağrı ve karıncalanma tipiktir. Bu nedenle işlemden sonra göğüsler ilk şişlik mevcutken beklediğinizden biraz daha büyük görünebilir. Ek olarak göğüsler genellikle farklı bir oranda iyileşir, bu nedenle iyileşmenizin ilk birkaç ayında bazı asimetrik farklılıklar gözlemleyebilirsiniz. Ancak 2-3 ay sonra ilk sonuçları görebilir ve kalıcı sonuçları ise ilk 6 ila 12 ayın ardından yaşamaya başlayabilirsiniz.

KATEGORİLER