444 3 703

Kol Germe Estetiği (Brakioplasti)

Kol inceltme ameliyatı ağrılı değildir. Ancak ameliyat sonrasında hafif ağrılar yaşanabilir ve bu ağrılar doktor tarafından reçete edilen ağrı kesicilerle hafifletilebilir.

Üst kol bölgesine uygulanan ameliyat ile elde edilen sonuçların kalıcılığı hastanın işlem sonrasında geçirdiği süreçle doğru orantılıdır. Hasta bu süreçte sık kilo alıp vermeye devam ederse kollarındaki sarkmalar yeniden yaşanabilir. Bu nedenle ameliyattan sonra ideal kilo büyük bir özenle korunmalı ve bunun için sağlıklı beslenme, hareketli yaşam gibi alışkanlıklar edinilmelidir.

Üst kol bölgesinde yaşanan sarkıklığın olması estetik olmayan bir durum ortaya çıkarır. Bu nedenle inceltme ameliyatı ile kol bölgesinden yağ ve fazla deri alınarak inceltme sağlanır. Kol bölgesinde bulunan yağlar liposuction yöntemi kullanılarak alınır. Yine aynı kolda deri gevşekliği olan sarkıklıklar bulunuyorsa lazer Lipoliz plus yöntemi de işleme dahil edilir. Bu yöntemlerin tek başına ya da kombine bir şekilde uygulanması kişinin kol bölgesinin durumu ile doğrudan ilgilidir.

Üst kol bölgesinde oluşan deformasyonların giderilmesi ve kollara daha estetik bir görünüm verilmesi için uygun olan tek yöntem cerrahi işlemdir.

Kol bölgesinde sarkma ve fazla yağ dokusu bulunan kişilerin ameliyat uygulamasına engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmuyorsa her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilir.

Kol germe ameliyatı fiyatları kol bölgesindeki deformasyonlarla yakından ilgilidir. Fiyat aralıkları uygulama yöntemine, ameliyatın süresine ve işlem uygulanacak bölgenin boyutuna göre farklılık gösterir.

KATEGORİLER