444 3 703

Scarlet X Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Teknolojisi

İşlem etkisini ne zaman gösterir?

İşlemin ardından ilk günlerden itibaren etki hissedilir. Sonucun maksimum seviyede görünmesi de 1 ay içinde gerçekleşir ve işlem yapılan bölgede iyileşme 3 ay kadar sürer.

Altın iğne uygulaması ne işe yarar?

Altın iğne teknolojisi, ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olarak kullanılır. Bu işlem ile cilt sıkılaşır, daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşur. Ek olarak cilt yüzeyinde bulunan lekeler, akne çukurları ve gözeneklerde de zamanla kaybolur.

Altın iğne uygulamasını yarattığı etki ne kadar sürer?

İşlem ile ciltte elde edilen sonuçlar uzun süre kalıcıdır. İşlem için gerekli olan protokoller en az 2 ile 4 seansta uygulanır.

Altın iğne nasıl uygulanır?

İlk olarak uygulama bölgesi sterilize edilir ve ardından anestezik krem uygulanır. İnce altın iğneler ile ciltte mikro kanallar açılır. Bu kanallar ile yüksek frekanslı radyo dalgaları cilt altındaki dokulara iletilir.

Altın iğne uygulamasını kimler yaptırabilir?

Cilt gençleştirmeye ihtiyaç duyan her yaştan kadın ve erkek bu işlemi yaptırabilir.

Altın iğne kaç yaşında yapılmalı?

Altın iğne ergenlik sürecinden kalma akne skarları üzerinde de etkili olduğundan gelişimini tamamlamış herkeste kullanılabilir.  

Kimler altın iğne yaptıramaz?

İşlem hamilelik ya da emzirme dönemi için uygun değildir. Bunun yanında cildinde egzama, açık yara, uçuk, sedef, enfeksiyon ve roses gibi cilt sorunları olan kişiler için de uygun bulunmaz. Kalp pili kullanan kişiler de bu işlemi yaptıramaz.

Altın iğne hangi cilt tedavilerinde etkilidir?

Cilt kırışıklıklar ve sarkmaların giderilmesinde kullanılır. Anti-aging koruma sağlayan bu işlem ayrıca matlaşma, soluklaşma sorunu yaşayan ciltler için de uygulanır.

Tek seans uygulanan altın iğne işe yarar mı?

Kişide akne çukurları bulunuyorsa işlem tek seansta etki etmez. Bu nedenle işlem için genellikle 4-6 seans önerilir.

Altın iğne vücutta hangi bölgelerde kullanılır?

Yüzün genelinde, boyun, dekolte ve gıdı bölgesinde, ellerde, göz çevresinde, karın bölgesinde, kollarda, bacaklar ve basende uygulanabilir.

Altın iğne kaç günde bir uygulanır?

İşlemin en az 1 ay sonra tekrar uygulanması önerilir. Ancak derin akne çukurları gibi işlemlerde diğer uygulamalar kombine edilerek daha sık uygulanabilir.

Altın iğne sonrası cilt soyuluyor mu?

İşlemin ardından ciltte kalın kabuklanma olmaz ve soyulmada görülmez. Ancak cilt dökülme şeklinde bir yenilenme yaşar ve bu durum kendiliğinden geçer.

Altın iğne yılda kaç kere uygulanmalı?

Cilt bakımına önem veren ve belli bir rutinde uygulayan kadın ve erkekler yılda 2-3 olacak şekilde bu işlemi yaptırabilir. Altın iğne yaptıranlar yorumlarında da aynı memnuniyeti dile getirir.

Altın iğne yaptıranlar sonuçtan memnun mu?

İlk uygulamadan itibaren işlem memnun edici sonuçlar verir. Uygulama doğru protokolde ilerlediğinde de sonuçlar uzun süre kalıcı olur.

Altın iğne uygulaması kırışıklıklar üzerinde etkili mi?

Altın iğne kırışıklar üzerinde de etkilidir.

Gözenek sıkılaştırma için altın iğne kaç seans uygulanmalıdır?

İşlemin seans sayısı gözeneklerin boyutu, kişinin cilt tipi ve gözenek büyümesinin hangi bölgede daha yoğun olduğu ile doğru orantılıdır. Ancak bu seanslar genel olarak en az 4 seans olacak şekilde planlanır.

Leke tedavisi için altın iğne işe yarar mı?

İşlem cilt yenileme sistemi olarak kullanıldığından lekeler üzerinde de etkilidir ve cilt tonunun eşitlenmesine yardım eder.

Altın iğne işlemi hangi uygulamalarla kombine edilebilir?

CO2 fraksiyonel lazer, hydrafacial ve daha birçok işlem ile kombine olarak uygulanabilir. Bu süreci uzman cildin ihtiyacı doğrultusunda belirler.

Altın iğne erkekler için uygun mu?

Erkekler yara izi ve sakal üstü bölgedeki çukur gibi sorunları gidermek adına altın iğne uygulaması yaptırabilir. Ayrıca derin alın çizgilerinin giderilmesi ve kırışıklıkların tedavisinde de erkekler için kullanılır.

KATEGORİLER