444 3 703

Menopoz Nedir? Menopoz Belirtileri Nelerdir?

Menopoz belirtileri kanama süreci genel olarak hemen kesilmez. Menopoz belirtileri aşırı kanama olması progesteron ve östrojen hormonlarının üretimindeki düzensizliklerle ilgilidir.

“Menopoz belirtileri neler?” diye merak ediyorsanız bu belirtiler arasında baş, eklem ve kas ağrılarının da olduğu bilmelisiniz. Bunun menopoz belirtileri kasık ağrısı yaşanmasına da neden olur.

“Erken menopoz belirtileri nelerdir?” sorusu bu dönem hakkında merak edilen konuların başında gelir. Erken yaşta menopoz belirtileri her kadın özelinde farklı olabilir. Bu nedenle erken menopoz belirtileri ve yaşı da farklılık gösterir. Erken menopoz belirtileri ise regl düzensizlikleri, aşırı terleme, uyumada güçlük çekme, iştahın artması, gerginlik, yumurtlamanın azalması, ateş basması ve depresif bir ruh hali şeklindedir. Bu belirtiler yalancı menopoz belirtileri olarak da adlandırılır.

Menopoz belirtileri adet düzensizliği yaşanmasına neden olabilir. Ancak kadın menopoz öncesi dönemde hamile kalabilir.

“Menopoz belirtileri kaç yıl sürer?” diye merak ediyorsanız bu belirtilerin genellikle son regl döneminden sonra 4 yıl sürdüğünü bilmelisiniz. Ancak bu durumun kişinin fizyolojik yapısı ile yakından ilgili olduğu da unutulmamalı.

KATEGORİLER