444 3 703

Udi Hindi Nedir? Udi Hindi Yağı Faydaları Nelerdir?

Udi Hindinin kullanımı için belirlenmiş herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Peki Udi hindi yağı çocuğa verilir mi? Ancak çocukların bu ürünü kullanabilmesi için doktor onayı gerekmektedir.

Udi Hindi yağı her gün tüketilebilir. Ancak dozajını ayarlamak önemlidir çünkü aşırı kullanım yan etkilere neden olabilir.

Evet, Udi Hindinin bağırsakları harekete geçirme kapasitesi vardır ve sindirim sistemini düzenlemekte yardımcı olur.

Udi Hindi bademcik rahatsızlıklarında gargara olarak uygulanabilir. Bir bardak ılık suya birkaç damla ekleyip gargara yapmanız yeterli olacaktır.

Udi Hindinin göze direkt olarak damlatılması tavsiye edilmez. Göz sorunlarınız varsa kesinlikle bir doktora danışmalısınız.

Öksürük için sıcak bir fincan suya birkaç damla Udi Hindi yağı ekleyerek içebilir veya buharını soluyabilirsiniz.

Hamile kadınlar ve emziren anneler Udi Hindi yağından kaçınmalıdır. Ayrıca alerjisi olan kişiler de bu yağın kullanımından kaçınmalıdır.

Udi Hindi yağı balgamı sökmeye yardımcı olur ve özellikle bronşit ve astım gibi durumlarda etkilidir.

Sinüzit tedavisinde buruna udi hindi yağı damlatmak yerine bir kabın içine sıcak su ve birkaç damla Udi Hindi yağı ekleyerek buharını soluyabilirsiniz.

Udi Hindi yağını cildinize sürebilirsiniz. Ancak herhangi bir alerjiyi önlemek için öncelikle küçük bir bölgede test etmelisiniz.

Udi Hindi yağı tüketilebilir ancak dozajına dikkat etmelisiniz. Aşırı içimi karaciğer hasarına neden olabilir. Günde 1 çay kaşığı kadar tüketebilirsiniz. Yine de tüketmeden önce mutlaka doktora başvurmanız gerekir.

KATEGORİLER